Dorost v Benešově body nezískal, naproti tomu doma proti Lhotě potvrdil roli favorita

Úspěšné jarní boje našich dorostenců mírně přibrzdil hlavní favorit soutěže Benešov, avšak hned v zápase se Lhotou se kluci vrátili na vítěznou vlnu.

Z Benešova bohužel odjíždíme bez bodů, po výsledcích 3:0 a 4:2 pro domácí

S mírným optimismem po vydařené sérii jarních zápasů odjížděly oba týmy dorostu do Benešova, který ve starším dorostu kraluje tabulce a v mladší kategorii okupuje třetí pozici. Bohužel pozdní příjezd autobusu už jakoby předznamenal, že vše neproběhne dle našich představ.

První poločas zápasu starších kluků byl z naší strany ustrašený, s řadou nepřesností, neschopností udržel balón delší dobu na kopačkách. Inkasovali jsme po rohovém kopu, po nedůsledném bránění skóroval volný hráč u zadní tyče naší branky. Z naší strany bylo sice několik náznaků rychlých brejků, ale bez přesnější koncovky.

Důrazná domluva během přestávky zafungovala na patnáct minut druhé půle, kdy jsme se prezentovali trochu zlepšeným pohybem a prvním náznakem gólové šance, ve které se ve vápně ocitl Marek Pech. Bohužel zanedlouho, po naší chybě ve středu hřiště, domácí hráč obešel našich pět bránících, jako kužely při slalomu a zblízka skóroval podruhé.

My jsme odpověděli rychlým brejkem, který ovšem tváří v tvář gólmanovi domácích neproměnil Filip Kuchař. Třetí gól jsme inkasovali po nedůsledném souboji u postranní čáry, po kterém následoval centr na hlavu úplně volného hráče.

Zápas mladších dorostenců začal pro nas výborně, už po pár minutách jsme se zásluhou Šimona Kopy dostali do vedení. Do přestávky se ani mladší kkuci nevyvarovali hluchých míst a skóre bylo 4:2 pro domácí, což se nezměnilo ani ve druhém poločase.

Oba zápasy v Benešově ukázaly, že máme ještě na čem pracovat, zejména v ofenzivě.

V zápasech proti SK Lhota jsme splnili povinnost a naplno bodovali

Po neúspěchu v Benešově jsme se utkali se soupeřem, kterému v tabulkách obou dorosteneckých kategorií patří poslední místo.

Starší dorostenci opanovali první poločas 3:0, když první gol padl po rohovém kopu, skóroval Tomáš Cirkovský. Druhý přidal Marek Pech a třetí gól Matyho Stöfse podtrhl špatnou defenzívu i výkon brankáře hostí.

Ve druhém poločase jsme trochu polevili, ale přesto po přihrávce Filipa Sladkovského skóroval opět Marek Pech. Ke konci zápasu, po několika prostřídáních, jsme hostům umožnili, aby i oni alespoň ohrozili naši branku, ale domácí gólman uhájil čisté konto.

Zápas kategorie U17 připomínal chvílemi souboj kočky s myší, poločasové skóre 5:0 mluví samo za sebe a to ještě řada šancí zůstala neproměněna. Dvougólovým střelcem se stal Tomáš Pařízek. V poločase druhém oko domácích fanoušků jistě potěšilo několik akcí, zejména těch, při kterých po přihrávkách Filipa Kuchaře skórovali Matyáš "Haaland" Sládek a Matteo Contiero.

S nadějí vzhlížíme k následujícímu domácímu dvojzápasu se soupeřem z Hostouně, kterému chceme oplatit podzimní porážky 2:1 resp. 3:1, abychom se pevněji zabydleli v horní polovině tabulky obou dorosteneckých kategorií.