Dorost se utkal s týmem z Hostouně

V rámci 26. kola se naše dorostenecké týmy utkali se soupeři ze Sokola Hostouň. Na podzim jsme s tímto protivníkem oba zápasy prohráli, zejména ve starší kategorii dost smolně a tak bylo co napravovat.

Starší dorost zvítězil přesvědčivě 4:0
Úvodní čtvrt hodina se nesla v duchu vzájemného oťukávání. Poprvé jsme udeřili v 17. minutě, kdy po přímém kopu Matyho Stöfse vrátil odražený míč před bránu Petr Pavlik a do sítě ho dorazil Marek Pech. Hosté se snažili odpovědět rovněž ze standardní situace o tři minuty později, ale střela skončila v rukavicích našeho brankáře. Potom přišly dva hezké momenty z naší strany. Ve 25. minutě Vráťa Kotek přešel přes tři protihráče až do vápna a bylo to 2:0. Další gól přidal Filip Kuchař střelou z 25 metrů. Co se týká branek a šancí, bylo to v prvním poločase vše.
Po změně stran jsme znovu zahrozili střelou Štěpána Fabiána po přihrávce Filipa Kuchaře. Soupeř odpověděl brejkem, po kterém ale balón opět skončil jen v rukou našeho brankáře. Hra se však odehrávala blíže brance Hostouně. V 65. minutě po centru Vojty Dorňáka střílel Filip Kuchař těsně vedle, v 69. se ocitl v gólové šanci Marek Pech, ale jen trefil gólmana hostí. Stejně skončila i další střela Fabiána v 75. minutě. Udeřilo až po následném rohu, kdy na přední tyči přepustil Pech míč na Pavlíka a ten přízemní střelou upravil na konečných 4:0.

Mladší dorost bohužel padl

Zápas mladší kategorie začali lépe hosté, kteří vybojovali několik standardních situací, ze kterých ohrozili naši branku. Bohužel už v 9. minutě přišla z naší strany chyba na pravé straně obrany, po které následoval centr do vápna a první gól hostí.
Naši kluci se vzpamatovali až po dvaceti minutách hry, kdy po průniku Štěpána Blažka po levé straně, skóroval Tomáš Pařízek. Stejný střelec zhruba o 10 minut později po krásném "ťukesu" a prostrčení míče od Pavla Ciruka. Další šanci neproměnil Ondra Žlebek, kdy po rohu zamířil hlavou nad. První poločas pro nás ovšem neskončil šťastně, hosté po brejku stačili vyrovnat na 2:2.
Druhý poločas začali svojí šancí hosté, což jakoby předznamenalo další vývoj. I když jsme ještě zahrozili šancí Štěpána Blažka, dále jsme už mohli jen děkovat Šímovi Panáčkovi v naší brance za zmaření několika gólovek hostí. Bohužel štěstí ho opustilo při odkopu míče v 65. minutě, kdy hostující útočník skóroval na 2:3. Potom už se naše chyby v obraně začaly kupit, čehož hosté využili k poměrně vysokému vítězství 2:7.
Příští týden zajíždíme k zápasům na Kladno a další domácí utkání sehrajeme v neděli 25. května proti tradičnímu soupeři z Kosmonos. Doufáme, že přijdete kluky podpořit v co největším počtu, určitě si to za svoje výkony zaslouží !!!