Medailonky TOP hráčů

V této sekci bychom vám rádi představili hráče, kteří začínali s fotbalem u nás v klubu a ve fotbale to dotáhli daleko (1. liga, 2. liga, reprezentace do 21 let, seniorská reprezentace, prvoligové zahraniční angažmá atd.).

20_20230117_164841.jpg

David PECH

(ligový hráč FK Mladá Boleslav, reprezentant České republiky do 21 let)

Fotbalový příběh
K fotbalu mě přivedl můj táta. Začal jsem hrát už ve 3. letech za Brandýs nad Labem. Prošel jsem v klubu všemi přípravkovými kategoriemi. V 11 letech si mě vybrala Mladá Boleslav na turnaji Mc'Donalds cup. Do FK Mladá Boleslav jsem od následující sezóny zamířil na zkoušku, trenéry jsem zaujal a v klubu působím dodnes. V FK Mladá Boleslav jsem prošel všechny žákovské kategorie. V dorostoneckých kategoriích jsem už začal kategorie také přeskakovat. Po roce v mladším dorostu a následně starším dorostu jsem dostal šanci v 16 letech ochutnat první tréninky s prvoligovým A-týmem. Od té doby jsem členem A-týmu v FK Mladá Boleslav. Jelikož jsem byl mladý, tak jsem ze začátku hrával zápasy za starší dorost nebo mladoboleslavský B-tým. Postupem času jsem se propracoval až k prvnímu startu v lize, který jsem si připsal v 17 letech. Bohužel mě v 18. letech výrazně zabrzdilo zranění - zlomená lýtková kost a přetrhané vazy v kotníku, které se mi stalo na zimním soustředění na Maltě. Kvůli zranění jsem absolvoval dvě operace a strávil bez fotbalu celých 15 měsíců. Bylo to velmi náročné období a dostat se zpátky do formy před zraněním nebylo vůbec lehké, ale pracoval jsem na tom a na jaře tohoto roku jsem začal pravidelně nastupovat v základní sestavě prvoligového týmu FK Mladá Boleslav. Také se mi povedlo vstřelit konečně i svou první ligovou branku a vydobýt si místo stabilního člena základní sestavy, za což vděčím všem, kteří mě podporují, tedy všem trenérům, kteří mě kdy vedli a především rodičům a rodině.
Fotbalový příběh po úspěšném podzimu v FK Mladá Boleslav píše další kapitolu, kterou je jeho přestup do FK Slavia Praha k začátku ledna 2023.  Tento krok zhodnotil David slovy: „Jsem strašně šťastný, že o mě Slavia, tak velký klub, projevila zájem. Doufám, že mi její herní styl bude sedět. Jsem vytrvalostně i fyzicky vybavený hráč, na tom si Slavia zakládá. Moc se těším na fanoušky i staré známé z Boleslavi, snad mi pomůžou se co nejrychleji zabudovat do kabiny.

Motto
"Věř ve své schopnosti a výsledek se dřív nebo později dostaví. Bez tréninku navíc to nejde. Fotbal je ta nejkrásnější věc (hra) na světě."

Doporuční pro hráče FK BB
Cesta k úspěchu je dlouhá a náročná, ale stojí za to. Základ je mít fotbal rád, bez toho to ani nejde. Nestačí jenom tréninky s týmem, hřiště musí být tvůj druhý domov a musíš na něm trávit i spoustu volného času. Není to ale jenom o trénování. Podstatné jsou i další věci, jako pravidelné posilování, protahováni, regenerace, spánek atd. Podstatné je na sobě makat na 110%, věřit sobě a svým schopnostem a můžeš to někam dotáhnout.

Profil FK Mladá Boleslav

Reprezentační profil