160_20240526_175214.jpg

Ročník 2014 na turnaji v Salzburgu

Hráči ročníku 2014 se po loňském turnaji v německém Mnichově opět vydali na zkušenou do zahraničí. Tentokrát byl cílem rakouský Salzburg.

Mozart Trohpy Salzburg 2024

Pátek byl vyhrazen na cestu a prohlídku Hangáru 7, což je sídlo leteckých akrobatů Flying Bulls, kde jsou k vidění jak historická letadla (B-25 Mitchell, P-38 Lightning, F4U Corsair), tak i závodní monoposty Formule 1. Při večerním ubytování v místní škole jsme opět přetáhli plánovanou večerku, ale ta byla stejně stanovena jen velmi orientačně.

Sobota i neděle již byly plně věnovány fotbalu. Celý turnaj se odehrál v krásném městském sportovním areálu, kde se nachází 6 travnatých hřišť, 2 plochy s umělou trávou a krytá hala.

V sobotu jsme odehráli základní skupinu, kde jsem skončili na druhém místě po třech vítězstvích (UFC Leopoldskron - Moos, SPG Hopfgarten, FK Dačice) a jedné prohře (FAC Wien).

V neděli nás čekaly dva zápasy o umístění, kdy jsme s výběrem okresu Rychnov nad Kněžnou odehráli vyrovnané utkání, kde se však na konci přiklonilo štěstí na stranu soupeře a prohráli jsme 2:1. Tento výsledek nás však překvapivě dokázal tak rozhodit, že v jsme v následujícím utkání zápas s rakouským soupeřem nezvládli hlavně psychicky a prohráli 4:1. Nakonec jsme získali 6. místo z 15 týmů, což víceméně odpovídá naší aktuální výkonnosti. Opět se nám potvrdilo, že když se na hru soustředíme, jsme schopni odehrát vyrovnané utkání takřka s kýmkoliv. Na druhou stranu se nám povede prohrát i se soupeřem, kterého bychom měli hravě porážet.

V neděli před odjezdem domů jsme si ještě zašli na prvoligový fotbal, kdy Red Bull Salzburg přivítal doma LASK Linz a štěstí nám přálo, viděli jsem 8 gólů, když domácí vyhráli 7:1.

Závěrem je však třeba zdůraznit, že cíle, pokud jsme si nějaký vůbec stanovili, bylo dosaženo. Pro hráče i trenéry je každý takový vícedenní výjezd svátkem, kdy se můžeme soustředit jen na fotbal.  Ještě nás koncem června čeká něco obdobného, kdy se 21. - 23. 6. zúčastníme turnaje Třebíč Open, kde si zahrajeme proti velmi kvalitním soupeřům (Zbrojovka Brno, České Budějovice, Jihočeská fotbalová akademie).